LKS Żurawianka Żurawica - strona nieoficjalna

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

KLUB LKS ŻURAWIANKA ŻURAWICA:

Rok założenia:1928

Barwy klubu: czarno-pomarańczowe

Kapitan zespołu: Bartłomiej Buksa

Korzenie naszego Klubu sięgają roku 1928 kiedy to założono pierwszą drużynę piłkarską. Była to czwarta drużyna w regionie po Polonii, Czuwaju i JKS-ie Jarosław. Jej założycielami byli: bracia Jan i Piotr Domaradzcy, Edward Dmitrzyk oraz Władysław Inglot. W kolejnych latach drużyna awansowała z klasy C do B a w 1934 roku znalazła się w klasie A Lwowskiego Podokręgu Piłki Nożnej. Wtedy również doszło do ważnego wydarzenia w historii klubu. Stacjonująca w Żurawicy jednostka wojskowa objęła patronat nad Klubem. Zmieniono nazwę na Wojskowy Klub Sportowy "Pancerni", a także wprowadzono barwy czarno - pomarańczowe, które Klub zachował do dziś. Z czasem wzrosła liczba uprawianych dyscyplin i przed wybuchem wojny w 1939 roku było ich 8. Oprócz piłki nożnej seniorów i juniorów, były sekcje koszykówki męskiej, siatkówki męskiej i żeńskiej oraz bokserska, lekkoatletyczna i akrobatyczno - motorowa. Po uzyskaniu od Gminy nowych terenów na wysokości kościoła, w zakolu Żurawianki rozpoczęły się prace melioracyjne. Następnie stadion otoczono dwumetrowym płotem, wybudowano trybunę, szatnię i zaplecze socjalne. Fuzja z wojskiem zaowocowała szybkim wzrostem poziomu sportowego w Żurawicy. Duże sukcesy odnosiły sekcje bokserska, strzelecka, piłkarska. Potwierdzeniem wspaniałej współpracy pomiędzy wojskiem a Klubem było przejęcie przez Klub za herb odznaki 2 batalionu pancernego. Był to znak pancerny nałożony na krzyż kawalerski w barwach broni pancernej czarno - pomarańczowych. Niestety, we wrześniu 1939 roku życie sportowe zostało przerwane przez wojnę.

:):):)

Brak aktywnych ankiet.

Blekitni Grzeska 3:2 LKS Żurawianka Żurawica
LKS Majdan Sieniawski
Golbalux Wiazownica
Czuwaj Przemysl

Pogoda

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.